Velenovy - pohár

22. 7. 2012

muži

ženy

Po roce jsme se vrátili na soutěž do Velenov. Skoro bych řekl, že to byla povinnost. Nejen proto, že se naší soutěže zúčastnilo družstvo mužů Velenovy II. jako soutěžící, ale hlavně že u nás poseděli a v klidu popili. Pro ně byla škoda, že to nebyla ta hlavní disciplína dne, protože by určitě vyhráli :-))) Navíc je tahle soutěž proslulá svým „obžérstvením“ všeho druhu, ale hlavně pstruhy na kameni. To je opravdu lahůdka. Dorazili jsme v plné síle mužů i žen. Holky obhajovaly loňský triumf a my se chtěli konečně prosadit, protože se nám zde vůbec nedaří. Běží se systémem dvou kol, přičemž pro celkové pořadí je rozhodující lepší z kol. Naše holky soutěž zahajovaly a zaběhly čas kolem 34 s., což bylo dobré. Po několikaleté pauze opět běžela na levém proudu P., která s ženským družstvem zažila jejich úspěšné tažení korunované v roce 2007 titulem přebornic PHL. Poté se již věnovala rodinným radostem. Čekalo se ještě na příjezd pačívských žen, které v letošním roce dominují soutěžím PHL a zabíhají časy pod 30 s. A to je jako dobrý! Právem se tak řadily mezi favoritky i zde. V prvním kole však svou suverenitu nepotvrdily a usadily se za našimi holkami na druhém místě. V mužské kategorii jsme šli na start jako druzí a zaběhli čas kolem 32 s, což bylo špatné a první kolo jsme zakončili na 4. místě. A  pak se začaly dít věci. Hromy, blesky a provazce vody začaly skrápět nebo spíš zalívat celý areál, kde byla soutěž tradičně pořádána. Celé dění se muselo asi na 30 minut přerušit. I přes toto počasí jsme nemokli. Byly zde postaveny dva velké stany, kam se většina zúčastněných přesunula a přečkala to nejhorší. Následně se soutěž rozeběhla znovu. Naše děvčata, ač se snažila, se již nezlepšila. Čekalo se tedy, co předvede Pačejov. Ten nenechal nic náhodě a potvrdil svou letošní suverenitu, když časem kolem 32 s vyhrál. Musím tedy zmínit, že i s tejnickou spoluúčastí, jelikož rozdělovač běžela naše M. A nic nebylo platné téměř otcovské domlouvání, že by mohla sportovně vyhořet a první místo přenechat do Týnce. Kdepak, je zásadová a fér a to jí ctí. O mužském útoku se ani zmiňovat nebudu, protože to byla bída s nouzí a čas někde kolem 36 s. Pro nás konečná brambora. Soutěž to však byla jako každý rok pěkná. Holkám se dařilo a my se příští rok pokusíme o reparát.